SOBOTTA İNSAN ANATOMİSİ ATLASI (9786059720274)

İndirim Oranı : %1 İndirim
Fiyat : ₺100,00
İndirimli : ₺99,00
uyeol eftyap

2019 BASKI

TÜRKÇE

3 CİLT

Yeni Baskıda:

Orjinal preparatlara dayanan 133 yeni şekil çizilmiştir.

Örn. Beyin ve göğüs kafesi kesitleri gibi, - siyah-beyaz çizimler değiştirilmiştir, - klinik uygulamalara ilişkin çizimler teknik gelişimlere dayandırılarak güncelleştirilmiştir.

Örn. Endoskopi ya da Röntgen görüntüleri gibi, - eklemlerdeki yükleri gösteren diagramlar eklenmiş ve - kaslar ile ilgili tablolar tamamen yeniden elden geçirilmiştir.

Yeni baskının diğer önemli amacı da okunabilirliği şu şekilde daha da düzgün hale getirmektir: - Bölümler için işaret renklerinin kullanılmasıyla, - resimlerin yazılarındaki renk düzenlemeleriyle, - kesit düzlemi ve bakış açısını gösteren uyum çizimlerinin eklenmesiyle, - daha önce de kullanılmış olan tabloların tekrar elden geçirilmesiyle, - özellikle katların komşu olduğu diğer tabakaların rüzgar gülü kullanılarak gösterilmesiyle.

Tabi ki Kasım 1998'den beri geçerli olan yeni terminoloji (Terminologia anatomica) kullanılmıştır.

Açıklamalı sözlük ise geri planda mesleki dilimizle ilgilenenlerin bilgilenmelerine yönelik bir köprü işlevi görmektedir.

Kapsam üzerinde yapılan ortak tartışmalar ve karşılıklı düzeltmeler dışında, bölümler üzerindeki çalışma taksimi şu şekilde yapılmıştır: R. Putz: Genel anatomi, Üst ekstremite, Beyin, Göz, Kulak, Sırt, Alt ekstremite; R. Pabst: Baş, Boyun, Göğüs ve Karın duvarı, Göğüs, Karın, Pelvis bölgesi.

Birçok yeni çizim, işinde yetkin ressamlar tarafından kazandırılmıştır, bu kişiler: Sn Ulrike Brugger, Sn Rudiger Himmelhan, Sn. Sonnja Klebe ve Sn. Horst RuB'dur. Esas itibariyle bilinen ve kendini ispatlamış "Sobotta Stili"nin korunması onların başarısıdır. Fotoğraflar üzerindeki elektronik yöntemlerle yapılan düzenlemeler ve grafiklerin düzenlenmesi Sn. Michail Budowick tarafından gerçekleştirilmiştir.

Bu baskıda yer alan resimleri bizim kullanımımıza sunmuş olan klinisyen meslektaşlara minnettarız.

Çalışmaya katılmış olan enstitülerimiz elemanlarına, anlayış ve duydukları heyecan için gönülden teşekkür ederiz. Sn. Dr. N. Sokolov ve Sn. A. Buchhorn birçok yeni çizimin dayanağı olan preparatlan özenli bir çalışmayla üretmişlerdir; Sn. S. Fryk ve Sn. G. Hoppmann da metinlerin oluşturulmasında yardımcı olmuşlardır. Açıklamalı sözlük Sn. cand.phil. T. Lederer tarafından dikkatle gözden geçirilmiştir.

*Genel Anatomi *Gövde *Üst Ekstremite *Alt Ekstremite *Baş *Göz *Kulak *Boyun *Beyin ve Omurilik *Göğüs Organları *Karın Organları *Pelvis ve Retroperitoneal Aralık

SOBOTTA İNSAN ANATOMİSİ ATLASI,  978-605-9720-27-4 (Tk No)

GENEL ANATOMİ ve KAS-İSKELET SİSTEMİ,  ISBN 978-605-9720-28-1 (1. Cilt)

İÇ ORGANLAR,  ISBN 978-605-9720-29-8 (2. Cilt)

BAŞ, BOYUN VE NÖROANATOMİ,  ISBN 978-605-9720-33-5 (3. Cilt)

TABLOLAR (KASLAR, EKLEMLER ve SİNİRLER) ISBN 978-605-9720-31-1 (4. Cilt)

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler